Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Piaseczniku, położona jest w powiecie choszczeńskim, należącym do województwa zachodniopomorskiego.
Według struktur kościoła wchodzi w skład dekanatu Suchań jako jednostki administracyjnej diecezji Szczecińsko Kamieńskiej

W skład parafii Piasecznik wchodzą następujące filie:
- Sławęcin
- Radaczewo
- Sulino
- Bonin
Parafia liczy 1205 osób, w tym ok. 28 osób wyznania prawosławnego i ok. 6 osób świadków Jehowy.
Posługa duszpasterska sprawowana jest w Piaseczniku, Sławęcinie i Radaczewie

Księgi od: 1975 r.
Data powstania: 12.IX.1974 r.
Dekanat: Suchań
Odpust: 16.V.